U 19. stoljeću braća Carl i Anton Veltins u pivovari Grevensteiner proizveli su idealno pivo koje steklo popularnost izvan granica.
Kroz ovu povijest ponovo su se povezali pivovara Veltins i pivovara Grevensteiner.
Nefiltrirani Grevensteiner original je svijetlo i slatkasto pivo, proizvedeno s mekom izvorskom vodom i svježe ubranog prerađenog hmelja.
Tradicionalno obogaćen sladom pivo dobiva sjaj boje jantara i njegovu punoću okusa i mirisa.
Vjerno čistoći njemačkog zakona, i prirodne izvorske vode.
Kombinaciju vrhunskog piva te soka limuna sa dodatkom grejpa, izmislili su njemački motoristi (radler). Zbog smanjenog udjela alkohola, a vrlo osvježavajućeg okusa postao je jedan od najtraženijih osvježavajućih pića i zbog toga ga distribuiramo za vas.
Sve više važnosti pridodajemo zdravoj prehrani. Njemačka pivovara Veltins je to davno prepoznala i za proizvodnju piva koristi najbolji ječam i hmelj, uzgojen na tradicionalan način, te visoko kvalitetnu prirodnu, meku izvorsku vodu.
Novo u asortimanu: Veltins točionici i točeni program
Različiti proizvođači piva preporučuju optimalne temperature na kojima se piju njihova piva.
Međutim, ovisno o vrsti, podvrsti i o sastojcima piva, mogu se dosta točno odrediti temperature na kojima pivo daje najbolju kvalitetu. Na primjer, pilsneri se služe na dosta niskim temperaturama, oko 0°C, dok većina britanskih aleova, portera i stouta na temperaturama podruma ("British Cellar Temperature"), od 5°C do 11°C, neki čak i do 13°C.
Temperatura dosta utječe na okus piva. Što je hladnije, manja je i količina ugljičnog dioksida, samim tim manje je izražen okus i miris piva. Hladnije pivo utječe i na to da receptori okusa i mirisa u ustima i nosu izgube osjetljivost.
Temperature na kojima se služe glavne vrste piva su: