U 19. stoljeću braća Carl i Anton Veltins u pivovari Grevensteiner proizveli su idealno pivo koje steklo popularnost izvan granica.
Kroz ovu povijest ponovo su se povezali pivovara Veltins i pivovara Grevensteiner.
Nefiltrirani Grevensteiner original je svijetlo i slatkasto pivo, proizvedeno s mekom izvorskom vodom i svježe ubranog prerađenog hmelja.
Tradicionalno obogaćen sladom pivo dobiva sjaj boje jantara i njegovu punoću okusa i mirisa.
Vjerno čistoći njemačkog zakona, i prirodne izvorske vode.
Kombinaciju vrhunskog piva te soka limuna sa dodatkom grejpa, izmislili su njemački motoristi (radler). Zbog smanjenog udjela alkohola, a vrlo osvježavajućeg okusa postao je jedan od najtraženijih osvježavajućih pića i zbog toga ga distribuiramo za vas.
Sve više važnosti pridodajemo zdravoj prehrani. Njemačka pivovara Veltins je to davno prepoznala i za proizvodnju piva koristi najbolji ječam i hmelj, uzgojen na tradicionalan način, te visoko kvalitetnu prirodnu, meku izvorsku vodu.
Novo u asortimanu: Veltins točionici i točeni program
Veltins je svojim kupcima omogućio dostupnost točenog programa svijetlog piva, u visokokvalitetnim bačvama, izrađenih od troslojnog rosfreia s gumiranom zaštitom izvana, radi boljeg očuvanja kvalitete i okusa u svim uvjetima.
Od sada dostupnost korištenja i održavanja veltins točionika.
Za svaku vrstu piva postoji i posebna vrsta čaše. Da bi pivo, dok se pije, duže vrijeme zadržalo svoju kvalitetu, odnosno temperaturu koja je optimalna za određenu vrstu, najpogodnije su čaše koje imaju debelo staklo. Takva čaša služi kao izolator od vanjske temperature.
Zbog toga su krigli vrlo popularne, jer imaju debelo staklo i vrlo dugo mogu održati optimalnu temperaturu. Osim krigla koriste se i čaše sa "stalkom" jer sprečavaju da ruka, koja drži čašu, grije pivo. Takve čaše se hvataju za stalak, a ne za tijelo. U svakom slučaju, i krigla i čaša moraju biti dovoljno velike da može stati cijelo pivo iz boce, skupa s pjenom.
Mnogi ne vole pjenu tako da pivo ulijevaju duž brida čaše. Pjena je posebno važna i osobito utječe na opći dojam o nekom pivu. Onemogućuje zagrijavanje piva i nalazi se kao izolator između piva i vanjske okoline, te pivu daje neophodnu gorčinu, okus pivskog kvasca i miris. Važan je i oblik čaše koji mora biti prilagođen vrsti piva. Pijete li "lager" pivo, koje se pije brzo i ima manji postotak alkohola, ono se toči u kruškoliku čašu bez dugačke nogice. Kako se brzo pije, ono se ne stigne zgrijati.
Nasuprot tome, posebna, sortna piva toče se u čaše tipa pehara, s dužom nogicom. Ona su, naime, jača, polako se pijuckaju jer sadrže veći postotak alkohola, a duža nogica omogućuje da ne zagrijavamo pivo držeći rukom čašu. Danas se pivske čaše izrađuju isključivo od stakla. Ranije se pivo pilo iz volujskih rogova, iz pehara od metala ili kamena, iz posuda koje su pravljene od drvenih daščica ili od drveta na neki drugi način, i najčešće od terakote. Krigle su, u to vrijeme, često imale poklopac koji je štitio pivo od muha, koje su se rojile u pivnicama.